₹699,990 Original price was: ₹699,990.₹650,000Current price is: ₹650,000.
Discover the Brother PR680W 6-needle embroidery machine with Wi-Fi connectivity, 763+ built-in designs, and a large embroidery area. Perfect for professional embroidery businesses.
Get Best Discounts
All India Delivery
Huge Product Selection
Brother PR680W is a professional 6-needle embroidery machine with Wi-Fi connectivity, a 10.1” HD touchscreen, and advanced editing features. Designed for businesses and creative professionals, it offers speed, precision, and versatility for high-quality embroidery projects.

Key Features
Technical Parameters:
| Parameter | Specification |
| Model Number | Brother PR680W |
| Machine Type | 6 Needle Computerized Embroidery |
| Built-in Stitches | 788 Built-in embroidery + You can add your customized design |
| Embroidery Area | 200mm x 300mm / 7.8inch x 11.8inch |
| Max Embroidery Speed | 1050 SPM |
| Transfer Capabilities | Wi-Fi + USB |
| Needle System | HA×1 (#11) #9~#14 |
| Motor Type | 220–240V Integrated Motor |
| Weight | ~ 18kg |
| Hook Type | Horizontal Hook – Drop-in bobbin |
| Weight | 60 kg |
|---|
| Computer Embroidery | Rs. 2500 |
| Automatic Zig Zag | Rs. 800 |
| Domestic Sewing machine | Rs. 600 |
| Accessories | Rs. 80 |
₹187,000 Original price was: ₹187,000.₹185,000Current price is: ₹185,000.
₹799,990 Original price was: ₹799,990.₹785,000Current price is: ₹785,000.
Sending...
Reviews
There are no reviews yet.